Resursi

Šeit ir apkopota noderīga informācija, kas palīdzēs visiem vegāniskā dzīvesveida un recepšu piekritējiem atrast vairāk info par vegānismu, vēgāniskajām receptēm, kā arī apkopoti dažādi veikali un iestādes, kur var iegādāties dažādus vegāniskos produktus un satikt daudz jaukus, līdzīgi domājošus cilvēkus 🙂 

Vegāniskās apvienības Latvijā :

Internacionālās vegāniskās apvienības :

Dzīves stila un recepšu grāmatas par vegānismu un veselīgu dzīvesveidu , kuras iedvesmo mani un iesaku izlasīt ik vienam :

 • Eat and Run ( Scott Jurek ) – Ļoti iedvesmojoša grāmata par ultramaratonistu kurš atspoguļo savu dzīves stāstu un dalās savā pieredzē, kā vegāniskais dzīvesveids mainīja Skota dzīvi un radikāli uzlaboja viņa sprota sasniegumus. Grāmatā ir pievienotas arī daudz un dažādas vegāniskās receptes sportistiem .
 • How to Be a Vegan ( Elizabeth Castoria ) – Grāmatas nosaukums izsaka visu . Grāmata izskaidro visu par un ap vegānismu.
 • Ķīnas Pētījums   (T. Kolins Kempbels, PH.D. un Tomass M. Kempbels II ) – Viena no grāmatām, kas iedvesmo mani visvairāk. Grāmatā tiek nepārprotami pierādītas dzīvnieku proteīna izmantošanas sekas uz mūsu organismu, kā arī augu valsts diētas labvēlība. Caur daudz un dažādiem zinātniskiem pētijumiem tiek pierādīts, kā izārstēt daudzas pasaulē visbīstamākās slimības pateicoties augu valts diētai. ( Grāmata ir pieejama Latvijā  )
 • Ēst, lai dzīvotu ( Džoels Fūrmans )  – Vēl viena grāmata, kas balstīta uz zinātniskiem pētījumiem, kas izskaidro augu valsts diētas nepieciešamību mūsu ikdienā. (  Grāmata ir pieejama Latvijā )
 • Veganomicon ( Isa Chandra Moskowitz & Terry Hope Romero ) – Lieliska grāmata, kuru sarakstījušas Amerikas labākās vegāniskās šefpavārea. Grāmata izskaidro vegāniskā ēdiena gatavošanas pamatus un visu, kas nepieciešams vegāna virtuvē + daudz un dažādas iedvesmojošas receptes .
 • RAW FOOD Svaigēšana ( Sarma Melngailis ) Lieliska grāmata par svaigēšanu un tās pamatiem. Grāmatā tiek aprkakstīts viss, kas nepieciešams, lai piekoptu pilnvērtīgu vegāna/svaigēdāja dzīvesveidu. Grāmatas autore ir Amerikas latviete, kura ir īpašniece vienam no labākajiem vegāniskajiem restorāniem Ņujorkā -” Pure food and Vine ”. ( Grāmata ir pieejama Latvijā )
 • Plenty More ( Yotam Ottolenghi ) Ļoti iedvesmojoša un inetresantu ideju pilna grāmata. Autors ir Anglijā ļoti labi atzīts šefpavārs, kam pieder vairāki restorāni Londonā .Šī gan nav 100 % vegāniska grāmata taču receptes ir tik iedvesmojošas un kārdinošas, ka ir ļoti viegli atrast dažādas alternatīvas nevēlamajiem produktiem.
 • Rawmazing Desserts ( Susan Powers ) Ļoti ņammīga grāmata visiem saldumu mīļiem.                                                                        Šī ir 100% bezgrēka desertu grāmata, kas nozīmē to, ka deserti ir ne tikai vegāniski, bet arī termiski neapstrādāti. Grāmatas autore ir sarakstījusi vairākas svaigēšanas grāmatas un izveidojusi savu blogu kurā iespējams smelties daudz un dažādas idejas svaigēšanai 
 • The Vegan Society magazine ( The Vegan Society ) Interesants žurnāls vegāniem kurā iespējams uzzināt daudz un dažādas aktualitātes vegānu pasaulē – sākot ar dažādiem pasākumiem un jaunākajām tendencēm, beidzot ar kompānijām, personībām un, protams, receptēm. (  Iespējams pasūtīt arī Latvijā )

Veikali Rīgā , kur iegādāties vegāniskos un veselīgus produktus:

 • Zaļā Govs  ( Brīvības iela 69 ) Šis veikals piedāvā visplašāko produktu klāstu tieši augu valsts produktu izvēlē sākot ar pārtiku un beidzot ar mājas kopšanas līdzekļiem .                                                                                                                                      Ir pieejami dažādi augu valsts pieni, sojas produkti( organic), graudaugu, pākšaugu produkti, gatavie produktu maisījumi, rieksti, saldinātāji u.c.                                                                                                                                                                                         Ir ļoti plaša svaigu augļu un dārzeņu produkcija, kas nāk no ekoloģiskām lauksaimniecībām. Vēlos piebiltst, ka šī ir viena no retajām vietām kur iepsējams iegādāties labas kvalitātes kale kāpostu.
 • Dabas Stacija ( Lāčplēša iela 17 ) Nesen atvērts ekoloģisko produktu veikals , kurā iespējams iegādāties citu piegādātāju un daudz lētākus produktus, kā ierastajos veikalos.
 • Dabas  Māja ( Rūpniecības iela 7 ) Mazs un mīlīgs veikaliņš, kur iespējams iegādaties ekoloģisku pārtiku un arī kopšanas līdzekļus.
 • Idille ( Barona iela 46 ) Idille regulāri piedalās arī Kalnciema kvartāla  tirdziņā , kas norisinās katru sestdienu. Dažāda produkcija no Latvijas lauksaimniekiem. Idillē iespējams iegādāties vienu no labākajiem, veikalā nopērkamajiem, humusiem, kā arī pašu gatavotu halvu.
 • Bioteka  Viens no lielākajiem veselīgas pārtikas/produktu pārdošanas tīkliem Latvijā.
 • Lavandas  Ļoti plašs ekoloģiskās kosmētikas un mājas kopšanas līdzekļu klāsts.
 • Rīgas Centrāltirgus – iesaku doties uz nakts tirgu, kad cilvēku drūzma ir daudz mazāka un ir daudz vieglāk atšķirt īsto zemnieku ar skaistiem, no indēm brīviem dārzeņiem un augļiem no, poļu zemenes, tirgojošajām tantiņām.
 • Kalnciema Kvartāla tirgus – Kalnciema kvartālā iespējams iegādāties ļoti labas kvalitātes augļus un dāzeņus no zemnieku rokām. Kalnciema kvartāls ir arī īpašs ar to, ka tajā ir izveidota ”slow food ”aleja, kas sevī ietver daudz un dažādus Latvijas zemniekus, kas atbalsta augstu ēdiena kvalitāti gan garšas, gan tā audzēšanas principos.

Vegāniem draudzīgi restorāni :

 • Raw Garden ( skolas iela 12 un C/T Spice ,otrajā stāvā ) Viennozīmīgi vegāniem visdraudzīgākais restorāns .                            Tas ir 100% vegāns. Ēdiens ir ne tikai veselīgs, bet arī apbrīnojami garšīgs. Restorānos iespējams iegādāties arī ļoti plašu augstas kvalitātes ”The beginnings” produkciju, kas ir radīta Latvijā. Vēlējos arī pieminēt, ka restorānos ”Raw Garden” ir iepējams iegātāties nepieciešamo tehniku pilnvērtīgai vegāniskajai gatavošanai- augstas intensitātes blenderi, dehidrātori, zelmeņi u.c
 • Miit – Lieliska vieta svētdienas  brančam. Ir pieejamas vegāniem draudzīgas opcijas.  Ļoti omulīga vieta, kur vienmēr var jauki pavādīt  laiku draugu lokā vai arī, lasot labu grāmatu un baudot lielisku kafiju ar vegāniskajām pankūkām,tomēr vienmēr pajautā kuras pankūkas ir vegāniskās 🙂
 • All Cappucchino – (Vīlandes iela 11 un Antonijas iela 13) Burvīga kafejnīca ar romantisku gaisotni, kur iespējams baudīt lielisko sojas vai mandeļu piena lati.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s